دبیرستان هیأت امنایی شهید علیرضا افشار
 
آئین نامه داخلی مجتمع بعثت

1- ساعات کار مدرسه روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 7:30 تا 14:45 مي‌باشد.

 يادآوري1: درب ورودی مجتمع هر روز ، رأس ساعت 7 باز شده و مسؤوليت مراقبت از دانش آموزان قبل از اين ساعت بر عهده اولياء محترم مي باشد. (ضمناً از ساعت 7:30 لغایت 12 رفت و آمد از درب ورودی غربی مجتمع انجام می گیرد.)  مراسم صبحگاه مدرسه رأس ساعت 7:30 آغاز شده و حضور تمام دانش آموزان در مراسم صبحگاه ضروري مي باشد.

يادآوري2: اولياء محترم، در صورت تأخير فرزندشان بعد از ساعت 7:30، مي بايست شخصاً وي را تا دفتر مدرسه همراهي كرده و تحويل مسؤولان مربوطه نمايند، و از رها كردن بیرون درب مجتمع اجتناب ورزند.

2- ضروري است اولياء محترم در هر روزي که دانش آموز نمي تواند به دلايلِ موجهي در مدرسه حاضر شود، موضوع را قبل از ساعت 9 صبح از طریق  حضوري/ كتبي/ تلفني، به دفتر مدرسه اطلاع دهند.

يادآوري: در روزهاي غيبت دانش آموز طی تماس با دوستان خود از تمرین ها و درس های روز مطلع شده تا عقب ماندگی را سریعاٌ جبران نماید.

3- همراه داشتن دفتر ارتباطی و کارت دانش آموزی علاوه بر برنامه ی روزانه درسی جزء ضروریات دانش آموزی است .(در صورت فراموش شدن دفتر ارتباطی، دفتر تمرین و یا هر وسیله آموزشی ، ولی گرامی باید آن را به مدرسه ارسال نماید. )

4- هر شب باید دفتر ارتباطی توسط ولی گرامی بررسی شده و موارد لازم جهت پاسخ گویی اقدام گردد .

5- انتظار مي‌رود دانش‌آموزان، پس از ‌ساعت‌ تعطيلي، مدرسه را ترک نمايند. دفترمدرسه‌حداکثر به‌مدت 15 دقيقه پس‌از تعطيلي‌ مدرسه، خود‌را براي‌مراقبت از دانش‌آموز مسؤول مي‌داند و پس از آن عواقب امر را متوجه اولياء دانش‌آموز خواهد دانست.

6- خروج دانش آموز از مدرسه، در ساعات کار آموزشی، تنها با درخواست حضوری ولی دانش آموز و اطلاع و اجازه دفتر مدرسه امکان پذير خواهد بود. (در این مورد هماهنگی فقط با مدیر یا معاون انضباطی می باشد).

7- خواهشمند است در صورت ابتلاء دانش آموز به بيماري هاي عفوني و واگيردار، ضمن اطلاع به موقعِ موضوع به دفتر مدرسه، به منظور پيشگيري از سرايتِ بيماري به ساير دانش آموزان، از فرستادن وي به مدرسه خودداري شده و ضمن پيگيري سريعِ امر درمانِ دانش آموز، از وي در منزل مراقبت و نگه‌داري گردد.

8- انتظار مي‌رود اولیا محترم  نسبت به رعايت مسايل بهداشت فردي دانش آموز(کوتاهيِ مناسب موي سر و ناخن، نظافت لباس، بدن و...) حداکثر توجه و مراقبت را  داشته باشند.

9- دررابطه با پوشش باید مطابق آئین نامه از پوشیدن هرگونه لباس غیرمعقول و نامناسب و خارج از شئونات دانش آموزی خودداری گردد و در انتخاب لوازم مورد نیاز  رعايت سادگي و زيبايي مورد توجه قرار بگيرد.

10- تقاضا می شود اولياء محترم مراقبت نمايند تا فرزندشان به هنگامِ حضور در مدرسه از آوردن  لوازم و اشياي غیرآموزشی، زينتي و تلفن همراه ، پول اضافی  خودداری نمایند.

11- دانش آموزان مي بايست نسبت به مراقبت از وسايل و لوازم‌شان کوشا باشند و شايسته است که اولياء گرامي نيز توصيه ها و تاکيدات لازم را در اين زمينه به فرزندشان گوشزد نمايند. دفتر مدرسه وسايل، لوازم التحرير و کتاب هاي پيدا شده را  در قسمت اشیای گمشده قرار می دهد و تعهدی نسبت به نگهداری آنها ندارد.

12- دانش آموزان همچنين مي بايست نسبت به مراقبت و محافظت از امکانات، لوازم و ساختمان مدرسه توجه لازم را داشته باشند. بديهي است جبران هر گونه خسارت وارده توسط دانش آموز به اموال و ساختمان مدرسه بر عهدة اولياي محترم خواهد بود.

13- انتظار مي رود در صورت بروز هر نوع مشکل ميان دو يا چند دانش آموز، موضوع به اطلاع دفتر‌مدرسه رسانده شده و اولياء محترم از هر نوع دخالت مستقيم پرهيز نمايند.

14- به همراه داشتن پول زياد و نامتعارف در مدرسه(به جز در مواقعي که با مدرسه هماهنگ شده باشد) براي دانش آموزان ممنوع است.

15- آوردن و مصرف خوراکی های نامتعارف مثل تخمه، آدامس ، چیپس و ... در مدرسه ممنوع است.

16- مجتمع  بعثت  بي توجهي اولياء به تذکرات کتبي و شفاهيِ دفتر مدرسه و مسؤولان اجرایی  را بررسی نموده و هر نوع افت تحصيلي، انضباطي و يا اخلاقيِ ناشي از اين امر را در دانش آموز، با جديت و مطابق مقرراتِ داخلي مجتمع بعثت پي گيري خواهد کرد.

17- مجتمع از برقراريِ هر نوع ارتباط تلفنيِ مستقيمِ خانواده با دانش آموز، در زمان حضور وي در مدرسه، معذور خواهد بود و تنها مي تواند پيام ولی را به دانش آموز منتقل نمايد.

18- انتظار مي رود اولياء گرامي، براي اطلاع و آگاهي از وضعيتِ درسي، انضباطي، اخلاقي و تحصيلي دانش‌آموزان، حداقل ماهیانه  دوبار  مطابق جداول زماني ملاقات ارائه شده (در زنگ تفریح دوم یا سوم ) و با هماهنگي قبلي با دفتر ، در مجتمع حضور يافته و از تقاضای گفتگوي تلفني با معلم پرهیز نمایند.

یادآوری1: در صورت دعوت دبیر از ولی، مستدعی است در تاریخ و ساعت مقرر در مدرسه حضور یابيد و در صورت عدم امكان حضور در زمان مقرر حتماً  با معاونین هماهنگی به عمل آید.

یادآوری2:  خواهشمند است از حضور در هنگام صبحگاه و یا زنگ اول و خارج از جدول زمانی  خوداری فرمائید.

  19- کسب اطلاع از وضعيت عمومي (تحصيلي، درسي، رفتاري، انضباطي، مشاوره اي، اخلاقي، شخصيتي و ...) دانش‌آموز- مگر در مواقع خاص و با صلاحديد دفتر مدرسه- تنها مختصِ اولياء دانش آموز(یا ولی تربیتی که حضانت دانش آموز را برعهده دارد) مي باشد.

20- شرکت فعال و حضور به موقع اولياء محترم در جلساتِ مختلف مدرسه ( از جمله جلسات آموزش خانواده، جلسات انجمن خانه و مدرسه، جلسات پايه اي و ...) ضروري است.

21- مدرسه از پذيرفتن و همراهي اولياء در محيط آموزشي و در حاشيه برنامه ها و فعاليت هاي مختلف خويش، از جمله اردوها و بازديدها - مگر در مواقع خاص و تنها با صلاحديد دفتر - معذور است.

22- مجتمع آموزشی بعثت ، انتظارِ اکيد دارد اولياء محترم هنگام حضور در مدرسه، شأن و حرمت فرهنگيِ يک محيط آموزشي را در رفتار و گفتار و نيز در انتخابِ نوع پوشش و آرايشِ ظاهريِ خويش رعايت کرده، و نظارت نمايند تا دانش‌آموزشان نيز اين امر را مورد توجه قرار دهد. بديهي است مدرسه بر اساس ضرورت هاي سازماني و فرهنگي  ، از پذيرفتنِ افرادي که اين موضوع را مورد توجه قرار نمي دهند، معذور خواهد بود.

23- انتظار مي رود اولياء محترم به ميزان، کيفيت و شيوه ی ارتباطات و تعامل با همکاران مختلف دبستان و راهنمایی توجه ويژه داشته و مشکلات، خواسته ها، انتظارات، سؤالات و ابهامات خويش را تنها از طريق مدير، معاونان و يا دبیران  پايه مربوطه پيگيري نمايند و از مراجعه مستقيم به ساير سطوحِ شغلي و همکاران سازماني خودداري فرمايند.

24- از اولياء گرامي درخواست می شود  نظرات، پيشنهادات و انتقادات سازنده خويش در زمينه مسائل مختلف آموزشي يا اجرايي، را  از طريق صندوق انتقادات و پيشنهادات و يا صحبت با مدير مطرح و مجتمع را یاری فرمایند.

25- لطفاً در صورت تغيير شماره تلفن همراه، شماره تلفن منزل، آدرس منزل و يا شماره تلفن محل کار، مراتب را در اسرع وقت به دفتر مدرسه اطلاع دهيد.
 
 
نقشه سایت